in

Džeko zabio Ajaksu, Roma prošla u polufinale

Roma je večeras u revanš susretu četvrtfinala Evropske lige na Olimpiku remizirala s Ajaksom 1:1 i zahvaljujući pobjedi od 1:2 iz prve utakmice izborila plasman u polufinale.

Ajaks je prvi poveo večeras golom Brajana Brobija (Brian Brobbey) u 49. minuti.

Pogodili su gosti po drugi put u 56. minuti preko Dušana Tadića, ali je VAR poništio njegov gol zbog faula.

Roma je u 72. minuti izjednačila rezultat, a strijelac je bio bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko.

Našao se Džeko u pravo vrijeme, na pravom mjestu i postigao svoj četvrti gol u Evropskoj ligi ove sezone.

Igrao je do 81. minute, kada ga je na terenu zamijenio Borha Majoral (Borja Mayoral).